IT-календар.

Хоч і кажуть, що ледарство - мати всіх вад, але все-таки прагне душа людська свята. Душа IT-фахівця - не виняток! А тому «цифрове» життя стрімко обростає своїми святами.



Міжнародний день БЕЗ Інтернету

Остання неділя січня
    Це свято придумали в 2002 році організатори британського некомерційного онлайнового проекту DoBe.org, які оголосили останню неділю січня Міжнародним днем без інтернету.  За їхнім задумом цей день люди повинні провести в оффлайн, тобто без виходу у всесвітню мережу і без комп'ютера. Користувачі мережі, замість онлайн-спілкування, повинні вийти на прогулянку, виїхати за місто, відвідати родичів і друзів. Для того щоб вибрати спосіб проведення часу без інтернету, DoBe.org пропонує на аркуші паперу написати шість варіантів проведення дозвілля, а потім кинути гральну кістку, щоб визначити, який з них здійснити в першу чергу.


День безпечного Інтернету (Safer Internet day)

Перший вівторок лютого
Це свято було засновано з ініціативи Європейської комісії в 2004 році. Відзначається в перший вівторок лютого. Метою дня безпеки в інтернеті є інформування користувачів мережі про ризики і небезпеки, пов'язані зі всесвітньою павутиною. Свято відзначається по всьому світу.


День комп'ютерника

14 лютого
Це день всіх закоханих в комп'ютери людей. А якщо серйозно, то 14 лютого 1946 був запущений перший електронний цифровий комп'ютер ENIAC, який реально працював і навіть здійснював обчислення (обрахування балістичних таблиць армії США). На честь цієї події і задумали свято, відзначати який тепер можуть мільйони користувачів комп'ютерів у всьому світі.


День мережевого кабелю (День айтішників)

28 лютого
Неофіційне свято IT-фахівців, нібито приурочене до дня винаходу мережевого кабелю.


День свободи слова в Інтернеті

2 березня
   Створений за ініціативи міжнародної організації «Репортери без кордонів» (під патронатом ЮНЕСКО). Вперше відзначається 12 березня 2008 р

  На сьогоднішній день по всьому світу 63 інтернет-дисидента перебувають у в'язниці, тому що скористалися своїм правом на свободу слова в Інтернеті.
«Репортери без кордонів» закликають цього дня висловити у віртуальному просторі протест проти цензури, якою зловживають уряди деяких країн (Бірма,  Китай, Північна Корея, Куба, Єгипет, Еритрея, Туніс, Туркменістан і В'єтнам, - на думку організації, ці країни представляють найбільшу небезпеку для Мережі).


День виключення (Shutdown Day)

Передостання субота березня
Вперше це свято відзначалося 24 березня 2007 року. Тоді в Мережі з'явився заклик відключити в один день якомога більше комп'ютерів по всьому світу. Мета акції полягає в тому, щоб дізнатися, скільки ж людей може протриматися протягом доби без комп'ютера, і що може статися в результаті такого флешмобу.
   Авторами ідеї стали програмісти, які проживають в Монреалі (Канада), Denis Bystrov (народився в Білорусії) і Ashutosh Rajekar (народився в Індії).


Міжнародний день Інтернету

4 квітня
У 1998 році Папа Римський Іоанн Павло II заснував Міжнародний День Інтернету, який щорічно святкується 4 квітня - в день кончини (смерті) святого Ісидора Севільського, покровителя учнів і студентів, який створив першу в історії енциклопедію «Etymologiae» в 20 томах. Також дата 4.04 дуже схожа на помилку HTTP 404.


Всесвітній день інформаційного співтовариства

17 травня
Всесвітній день інформаційного співтовариства 17 травня 1865 року в Парижі був
заснований International Telegraph Union ( з 1932 р - International Telecommunications
Union ).

27 березня 2006 Генеральна Асамблея ООН прийняла Резолюцію, в якій проголосила
17 травня Всесвітнім Днем інформаційного співтовариства.

 

 

День інформатики

4 грудня

 

День інформатики
4 грудня 1948 року - день народження радянської інформатики. Зацікавившись публікаціями про цифрові обчислювальні машини, що з’явилися наприкінці 40-х років, член-кореспондент АН СРСР по Відділенню технічних наук І. С. Брук стає активним учасником наукового семінару, який обговорював питання автоматизації обчислювальної техніки.
Перший у світі цифровий комп’ютер з програмним керуванням - ZUSE Z3 (1941).
У серпні 1948 року разом зі своїм співробітником молодим інженером Б. І. Рамєєвим (надалі відомим конструктором обчислювальної техніки, творцем серії «Урал») він представив проект автоматичної обчислювальної машини. У жовтні того ж року ними були представлені детально опрацьовані пропозиції щодо організації в Академії наук лабораторії для розробки і будівництва цифрової обчислювальної машини.
4 грудня 1948 року Державний комітет Ради міністрів СРСР з впровадження передової техніки в народне господарство зареєстрував за номером 10475 винахід І. С. Бруком та Б. І. Рамєєвим цифрової електронної обчислювальної машини.
Це перший офіційно зареєстрований документ, що стосується розвитку обчислювальної техніки в СРСР.